ردگزینه

برنامه ریزی درسی

مهمترین و ارزشمند ترین کاری که در روند مطالعه خود برای کنکور باید داتشه باشید برنامه ریزی است، در این پست تصمیم داریم مواردی را راجب این مسئله مورد بررسی قرار دهیم پس همراه ما باشید . . . 

گام نخست : هدف گذاری

همانطور که قبلا هم در رابطه با مطالعه برای کنکور گفته بودیم برنامه ریزی که برای خود انجام میدهید باید هدفمند باشد، برای هر هدفی چگونگی برنامه ریزی و هدفگذاری کوتاه مدت متفاوت است، بنابراین باید هدف گذاری بلند مدت، میان مدت و همچنین کوتاه مدت داشته باشید سپس با توجه به هدف و نقات قوت و ضعف خود برنامه ریزی کنید .

موفقیت نسبی

نکته بسیار مهمی که باید در برنامه ریزی خود به آن توجه کنیم موفقیت ما نسبت به گذشته خودمان است، مسئله ای که آشکار است این است که هرگز نباید خودمان را با کسی مقایسه کنیم و بخواهیم برنامه ریزی مشابه برنامه دیگران داشته باشیم چرا که برنامه هر شخص اختصاصی برای خودش تنظیم میشود و درواقع باید برنامه را متناسب با خود بنویسیم.

بنابراین باید توجه داشته باشیم که برنامه ای که ما برای خود میچینیم باید باعث پیشرفت و نتیجه گرفتن ما نسبت به قبل شود، در صورتی که برنامه ما باعث پیشرفت و افزایش نمرات و تراز ما در آزمون ها نشود باید بدانیم که ایراداتی در برنامه ریزی خود داریم که باید آن ها را اصلاح کنیم.

برنامه ریزی مخصوص خود شما !

همانگونه که در قسمت قبل گفتیم برنامه شما باید مخصوص خودتان باشد و هرگز نباید برنامه ای مشابه برنامه دیگران انجام دهید، البته میتوانید از دوستان خود و همچنین اشخاص موفق الگو گیری کنید اما استفاده از برنامه ای مشابه برنامه آن ها غلط است، برنامه شما باید با توجه به ویژگی های شخصیتی شما، اهدافی که برای خود مشخص کرده اید، نقاط قوت و ضعف و همچنین بسیاری از موارد دیگر چیده شود .

اشتراک گذاری در google
Google+
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
مشاوره رایگان میخوای ؟؟ پیام بده !