ردگزینه

خلاصه نویسی

خلاصه نویسی یکی از مهم ترین و ارزشمند ترین کارهایی است که شما میتوانید در مطالعه خود برای کنکور از آن استفاده کنید، همچنین خلاصه نویسی یک سری مزیت هایی دارد که باعث پیشرفت سریع تر و همچنین افزایش تراز و موفقیت شما در کنکور میشود .

اهمیت و ارزش خلاصه نویسی

خلاصه نویسی اگر به درستی انجام شود خیلی متواند در روند مطالعاتی شما موثر باشد، اما دواطلبان کنکور با اینکه از اهمیت خلاصه نویسی مطلع هستند در بسیاری از مواقع خلاصه نویسی را به درستی انجام نمیدهند و همین مسئله باعث عقب افتادن آن ها در درس ها و همچنین اتلاف وقت میشود .

خلاه نویسی برای هر درس متفاوت است !

نکته ای که در خلاصه نویسی های خود باید به آن توجه کنیم مسئله کارآمد بودن و ایجاد ارزش و نتیجه در روند مطالعاتی ماست، شاید چهارچوب خلاصه نویسی برای تمام درس ها تا حدودی شبیه به هم باشد اما با این حال خلاصه نویسی برای هر درس متفاوت با درس دیگر است و باید برای هر درس مطابق ویژگی هایی که دارد و همچنین با توجه به نیاز هایی که در آن درس داریم خلاصه نویسی کنیم .

ساختار و ویژگی های یک خلاصه نویسی خوب

خلاصه نویسی که ما انجام میدهیم باید دارای یک سری ویژگی هایی باشد که آن را کارآمد و موثر میکند، خلاصه نویسی ما باید کاملا طبقه بندی شده باشدو همچنین تفکیک پذیر باشد و مطالبی که در آن ها مینویسیم باید کاملا واضح و روشن باشد و مطالب آن به زبان ساده بیان شده باشد .

به عبارتی خلاصه نویسی ما باید به گونه ای باشد که زمانی که ما برگشتیم و خواستیم مطالب قبلی را مرور کنیم بتوانیم همان بازده روز اول را داشته باشیم و نیاز نباشد که مجدد برگردیم و درس را از ابتدا مطالعه کنیم .

نکته برداری با ذکر منبع

در هنگام خلاصه نویسی باید منبع مطالعه نکته و پارگرافی که آن را مینویسید در کنار آن یادداشت شود تا شما بتوانید هر زمان که نیاز به مطالعه بیشتر و دقیق تر داشتید یا اینکه مفاهیم را متوجه نمیشدید به منبع آن رجوع کنید و مطالب را مطالعه کنید .

اشتراک گذاری در google
Google+
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
مشاوره رایگان میخوای ؟؟ پیام بده !