ردگزینه

مطالعه برای کنکور

مطالعه برای کنکور تفاوت زیادی با مطالعه برای درس های مدرسه دارد علت آن نیز رقابت سنگین در کنکور و همچنین نوع متفاوت سوال هاست، بنابراین یک داوطلب کنکور باید به خوبی از این مسئله آگاه باشد که راه و روش مطالعه برای کنکور چیست و چگونه میتوان در این راه موفق شد، در این پست تصمیم داریم یک سری از نکات را در این زمینه مورد بررسی قرار دهیم و آگاهی نسبی درباره شیوه مطالعه برای کنکور پیدا کنیم، پپس با ما همراه باشید . . .

موفقیت نسبی

اولین نکته ای که در رابطه با مطالعه برای کنکور باید به آن توجه کنیم موفقیت نسبی داوطلبان در کنکور است که به شدت در هدف گذاری اهمیت دارد، مسئله ای که اینجا اهمیت فراوان دارد این است که کنکور یک رقابت است اما در این رقابت نباید خودتان را با کسی مقایسه کنید چرا که هر چه اصولی تر و بهتر درس بخوانید و مباحث را مطالعه کنید به موفقیت بیشتری میرسید اما با این حال باز هم ممکن است نسبت به شخص دیگر تراز کمتری داشته باشید  .

مطالعه اصولی

مطالعه برای کنکور باید روی اصول و قائده باشد و هرگز نباید بدون توجه به این نکته مطالعه کنیم و  غیر اصولی پیش برویم چراکه ممکن است فرصت های خوب در زمینه افزایش تراز درس ها را از دست بدهیم، بنابراین خیلی مهم است که بدانیم هر درس را از چه روش هایی میتوان مطالعه کرد و کدام یک از این روش ها برای ما نتیجه بخش است تا از همان ابتدا خیلی مطمئن پیش رویم و فرصت ها را از دست ندهیم .

پیشرفت گام به گام

یکی از بزرگترین اشتباهات داوطلبان کنکور این است که فکر میکنند میتوانند ناگهان در همه درس ها قوی شوند و ترازشان را ناگهانی افزایش دهند، این شاید گاهی با تلاش زیاد ممکن باشد اما با این حال باید به این نکته توجه کنید که تراز درس ها را باید با هدف گذاری کوتاه مدت و گام به گام و بصورت تدریجی افزایش دهید .

هدف گذاری

برای موفقیت در کنکور باید برای خود هدف گذاری کنید و این هدف به سه بخش 1 – بلند مدت 2- کوتاه مدت و 3- میان مدت دقسیم بندی میشود که باید بصورت زنجیروار به هم متصل باشند و بتوان خیلی هدفمند و منسجم برای رسیدن به آن ها تلاش کرد .

اشتراک گذاری در google
Google+
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
مشاوره رایگان میخوای ؟؟ پیام بده !